Jak przechowywać akcesoria do higieny jamy ustnej w łazience?

Codziennie myjemy zęby, stając przed lustrem w łazience. Niewiele osób wie jednak, że dobra szczoteczka to jedno, właściwe jej używanie – drugie, a odpowiednie przechowywanie, to trzecie. Dlatego dzisiejszy wpis postanowiliśmy poświęcić przechowywaniu akcesoriów do higieny jamy ustnej w łazience.

Przede wszystkim szczoteczkę do zębów najlepiej jest przechowywać pionowo. W takiej pozycji najszybciej wyschnie. Bezpośrednio po umyciu zębów dobrze jest też strzepnąć z niej nadmiar wody. Jeśli będzie ona cały czas na włosiu, prędzej będą rozwijać się bakterie. Warto też wspomnieć, że szczoteczki nie należy przechowywać w plastikowym pojemniku (choć popularne jest zamykanie w nich szczoteczek z dobrymi intencjami) – dzięki temu mają się nie rozprzestrzeniać bakterie. Nie trzymajmy też szczoteczek w pudełku na kosmetyki czy w foliowym woreczku. W domu najlepiej jest po prostu przechowywać ją w szafce.

 

szczoteczka (2)

 

Z dala od toalety 

Często nie mamy świadomości, że przechowywanie szczoteczki na umywalce w pobliżu toalety, ma fatalne skutki. Kiedy spłukujemy wodę w toalecie, bakterie przenoszą się na tak dużą odległość, że potrafią nawet osiąść na włosiu szczoteczki do zębów. Kiedy mamy w domu jedynie małą łazienkę, połączoną z toaletą, dobrze jest zastanowić się nad przechowywaniem szczoteczki w szafce, która pozostaje zamknięta. Tak samo należy pamiętać o zamykaniu klapy toalety. Kiedy trzymamy szczoteczkę na umywalce, w specjalnym, przeznaczonym dla niej kubeczku, narażamy ją na obecność ponad 100 milionów bakterii. Badania dowiodły, że mogą wśród nich znaleźć się nawet bakterie E coli.

 

 

Szafka pod jednym warunkiem

Pisaliśmy powyżej, że najlepszym miejscem do przechowywania szczoteczki do zębów jest szafka. Musimy mieć jednak pewność, że jest w niej czysto. Nie możemy trzymać szczoteczki w szafce pełnej kurzu ani też w pobliżu detergentów, które na pewno nie powinny dostać się do jamy ustnej.

 

 

Nie tylko szczotkowanie

Przypominamy, że samo szczotkowanie zębów nie wystarczy. Jej włosie nie dosięga najgłębiej i nie wyczyści przestrzeni międzyzębowych, w których gromadzi się najwięcej bakterii. Z tym zadaniem najlepiej poradzi sobie irygator, zarówno stacjonarny, jak i irygator przenośny. Wszystkich zainteresowanych specjalistycznym sprzętem, zapraszamy na stronę polkardbis.pl.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/users/polkbishigz/public_html/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 399

Dodaj komentarz